Jak ubrać się na ślub? Ubranie dla drużby. WYWIAD

Są mężczyźni, którzy z góry wiedzą w co się ubiorą i jak zaprezentują na jakieś niesamowicie ważnej uroczystości. Wiedzą od początku, jaki garnitur założą i w jakiej kolorystyce będą mieli dodatki. Do takich mężczyzn należy również Krzysztof.

Poznajcie Krzysztofa

Krzysztof jest człowiekiem o niesamowitym guście, który lubi bawić się modą. Kocha dobre zegarki oraz modne okulary. Prywatnie mąż i ojciec, a zawodowo doktor fizjoterapii oraz wykładowca akademicki.

Parę miesięcy temu Krzysztof był drużbą na ślubie swojej siostry. Drużba nie gorszy niż pan młody 😉 . Powinien rewelacyjnie prezentować się na ślubie. Z takiego założenia wyszedł nasz rozmówca. Jak się przygotował? Czym się inspirował przy kompletowaniu stroju? Zerknij na wywiad. Z pewnością będzie pomocny, dla tych którzy już niedługo będą pełnić rolę drużby na ślubie.

Ubranie dla drużby – WYWIAD

Koszula, jej kolor oraz wzór niesamowicie wpływają na to, jak mężczyzna prezentuje się w garniturze. Najbardziej popularne koszule do garnituru są to gładkie koszule w kolorze białym, błękitnym, różowym oraz écru. Twoja koszula zdecydowanie wyróżnia się na tym tle. Skąd się wziął pomysł na taką właśnie koszulę?

Pomysł na wzorzystą koszulę wziął się głównie z tego powodu, że nie lubię ulegać standardom. Nie lubię wyglądać tak jak wszyscy. Chciałem się wyróżnić, a jednocześnie pozostać eleganckim. Wzór koszuli nie jest krzykliwy. To bardzo delikatny wzór. Wybór takiego modelu dał efekt zdecydowanie lepszy od zamierzonego. Co do dokładnego modelu koszuli, był to model zakupiony w firmie Wólczanka. Obecnie już nie do kupienia, ale na pewno można znaleźć podobne modele w innych sklepach.

Na ślubach to raczej pan młody ma kwiat w butonierce w klapie marynarki. Świadek niczym szczególnym się nie wyróżnia. W Twoim przypadku było inaczej. Skąd wziął się pomysł na ciekawy dodatek?

Na ślubie mojej siostry zarówno pan młody jak i świadkowie mieli kwiat w butonierce. Nawiązywał on do bukietu panny młodej. Były robione oczywiście na zamówienie. U nas lokalnie to taka tradycja. Chodzi o to, aby wszyscy się orientowali, kto jest kim na weselu 🙂

Wiem, że w niektórych rejonach Polski butonierkę ma również ojciec panny młodej oraz pana młodego. Też tak można. Z pewnością ciekawie to wygląda. Jednak na ślubie siostry butonierkę miał pan młody oraz dwóch świadków.

Wspomniałeś, że na ślubie było dwóch świadków-mężczyzn. Tradycyjnie na ślubie jest świadek i świadkowa. I chyba większość z nas przyzwyczaiła się do takiego widoku. Skąd taka zmiana?

Zgadza się. Dwóch świadków to rzadki widok, ale w Polsce dopuszczalny. U nas podyktowane było to faktem, iż moja siostra ma tylko mnie, a mąż siostry ma aż 3 braci. Młodzi chcieli świadków z grona rodzeństwa, wiec mieli. Z punktu widzenia ślubu kościelnego, nie było z tym żadnych problemów.

Niektórzy panowie nie wyobrażają sobie garnituru bez zegarka. To taki elegancki dodatek. Trochę jak męska biżuteria. Niestety coraz częściej panowie zakładając elegancki garnitur, rezygnują z zegarka na rzecz komórki. Ty nie należysz do tego grona. Skąd się wziął pomysł na tak oryginalny zegarek?

Zegarki, oj moja wielka miłość. Mam ich trochę. Ten na weselu był z najnowszej kolekcji Tissot. Jak dla mnie ubranie dla drużby byłoby niepełne bez zegarka. Spotkałem się z ciekawym stwierdzeniem w zegarkowym savoir-vivre, że zegarkiem się nie szpanuje – a już tym bardziej jego ceną. Mój zegarek nie był drogi jakby mogło się wydawać.

Zegarki to naprawdę fajna sprawa. Dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zegarkami, polecam zegarkowy elementarz. Jest to dobrze przygotowane kompendium wiedzy na temat zegarków.

Okulary też są niesamowicie stylowe. Możesz nam zdradzić co to za marka?

Oprawy okularów to z kolekcji Armaniego. Nie były kosmicznie drogie. Dobrze się noszą. Bardzo polecam.

Dzięki za poświęcony czas.

0 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*