Świat blogerów modowych. Który blog wybrać? (CZEŚĆ I)

Mr.Vintage, Ekskluzywny Menel czy Szarmant?

W internecie pojawia się coraz więcej blogów o modzie męskiej. Czyżby blogerzy próbowali dogonić blogerki-szafiarki? Panowie nie chcą być gorsi od Pań. Nie zmienia to faktu, że wciąż zwiększająca się liczba „modnych” męskich blogów, może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Który czytać? Który uwielbiać? Którego traktować z przymrużeniem oka? A może twórczości modowej któregoś z Panów jeszcze nie znaliście? Pokusiliśmy się, aby przybliżyć oraz porównać styl  blogujących o modzie dżentelmenów. Oto garść informacji. Na początek sylwetki trzech : Mr. Vintage’a, Ekskluzywnego Menela oraz Szarmanta.

Mr.Vintage –  rzeczowo o modzie męskiej

Blog Mr.Vintage to jeden z najbardziej opiniotwórczych polskich blogów o modzie męskiej i męskim stylu. Mr.Vintage (mniej znany jako Michał Kędziora) przedstawia temat mody męskiej w prosty i przystępny sposób. Dba o jakość treści swojego bloga, jak również graficzny sposób jej prezentowania. Każdy post jest dopracowany i przygotowany z najwyższą dbałością. Szczególną popularność zyskał po wydaniu poradnika „Rzeczowo o modzie męskiej”. Poradnik okazał się hitem i doczekał się dodruku.

Mr.Vintage obecnie współpracuje z bankiem Credit Agricole. Został mentorem programu do pierwszej pracy. Prezentuje między innymi krótkie filmy z poradami. 

Warto zajrzeć na bloga Mr.Vintage, jeśli:

  • lubisz klasykę i prostotę w ubiorze
  • chcesz poznać zasady doboru ubrań i dodatków (np. skarpet do spodni)
  • chcesz zdobyć wiedzę o popularnych markach
  • poszukujesz inspiracji i produktów z półki premium.

Ekskluzywny Menel określany jako najprzystojniejszy bloger w Polsce

Kamil Pawelski wybrał sobie bardzo ciekawą nazwę na swojego bloga. Wiele osób pierwszy raz zagląda na bloga z czystej ciekawości, a potem wraca, bo sam blog i jego formuła zdecydowanie do tego zachęcają.

Autor bloga Ekskluzywny Menel prezentuje trzy style: street, casual, smart casual. Stylizacje mają sporo luzu i swobody. Jest to typowy styl miejski – T-shirty, kurtki, proste spodnie – styl trochę nonszalancki.

Na swoim blogu operuje głównie zdjęciami. Niewiele można znaleźć tam treści. Jak sam twierdzi Żyjemy w czasach, gdzie w głównej mierze się patrzy.

Blog Ekskluzywny Menel jest dla tych, którzy lubią:

  • ubrania z popularnych z sieciówek
  • bardziej oglądać niż czytać teksty
  • preferują luźny styl z nutą elegancji i nonszalancji.

 

Szarmant –  klasyczna moda męska i elegancja

Roman Zaczkiewicz prowadzi Studio Szarmant w Warszawie, gdzie można kupić tkaniny garniturowe jak również zamówić garnitur szyty na miarę. Aby poszerzyć swoją działalność założył bloga Szarmant.pl. Dzięki temu zyskał popularność w internecie, a co za tym idzie również nowych klientów.

Blog Szarmant tematycznie nawiązuje do klasycznej mody męskiej. Autor bloga sam przywiązuje dużą uwagę do ubrań i detali. Zawsze jest nienagannie ubrany.

Blog Szarmant jest dla tych, którzy:

  • lubią czytać o detalach i zagłębiać się w niuanse mody męskiej, chociaż według nas nie każdy post jest naszpikowany detalami 😉
  • preferują klasyczną elegancje w modzie i stylu życia
  • poszukują inspiracji i produktów z półki premium.

źródło zdjęć: styleforum.net; mrvintage.pl; ekskluzywnymenel.com; szarmant.pl

Rzuciliśmy się z motyką na słońce:) porównując powyższe blogi? Być może. Każdy z nich prezentuje odmienny styl. Zestawienie miało to właśnie pokazać. Naszym zamiarem było obudzić w Was – szczególnie w męskiej części – głód poszukiwania własnego stylu. Gdy już go znajdziecie – zajrzycie do naszego sklepu. Jesteśmy pewni, że znajdziecie u nas akcesoria, które dopełnią Wasz „look”.

Już niedługo kolejne zestawienie.

0 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*