Składanie poszetki na ślub. Zobacz jakie to proste!

Rano wstajesz i myślisz, że to już dziś. Ręce drżą i jakoś ciężko oddycha się (kawalerski był tydzień temu, więc z pewnością nie są to objawy kaca) 😉 . Stres, pot i drżenie rąk. Czy tak ma wyglądać poranek w dniu twojego ślubu? 🙂 Trzeba się jeszcze przygotować. Garnitur, koszula i krawat. Kurcze…jeszcze ta nieszczęsna poszetka. Niby taka mała pierdoła. A jednak trzeba ją jakoś sprytnie i poprawnie włożyć do kieszonki marynarki. Tylko jak?

Składanie poszetki na ślub. Jak się do tego zabrać?

▪ Nie zostawiaj kieszonki marynarki pustej. Nie kombinuj również z kolorem i wzorem poszetki na ślub. Na ślub warto wybrać minimalistyczną poszetkę – lnianą lub bawełnianą w kolorze białym. Gorąco polecam lekturę wpisu Poszetka na ślub dla Pana Młodego.

▪ Przygotuj się. Parę dni przed ślubem wyjmij garnitur, wyprasuj koszulę, zawiąż krawat tak, aby nie był zbyt długi ani zbyt krótki  (powinien sięgać połowy klamry od paska przy spodniach). Więcej na ten temat można przeczytać w poście Jak nosić krawat na stronie Miller Szyje.

▪ Przetestuj składanie poszetki na parę dni przed ślubem, aby uniknąć niepotrzebnie stresu. Pamiętaj, wyprasuj poszetkę zanim ją ostatecznie założysz. Koniecznie zobacz posty jak dbać o poszetkę lnianą/bawelnianą oraz jak dbać o poszetkę z jedwabiu.

Jaką technikę składania poszetki na ślub wybrać?

Sposobów składania poszetki jest bardzo wiele począwszy od tych formalnych po bardziej finezyjne i wymyślne. Osobiście namawiam przyszłym panów młodych na ułożenie poszetki w formie klasycznego prostokąta tzw. TV fold. Jest to najbardziej popularne ułożenie. Składanie poszetki tym sposobem  jest najprostsze a zarazem minimalistyczne. Pamiętajmy tzw. rulonik warto wyeksponować 1-2cm nad kieszonką.

Nie wiesz jak złożyć poszetkę? Zobacz filmik. Kamal Jahit prezentuje w bardzo przystępny sposób techniki składania poszetki.  Technika składania poszetki w prostokąt  zaczyna się od 45 sekundy. Składanie poszetki na ślub jest naprawdę proste. Powodzenia!

 

 

Natrafiłem na filmik Kamal’a przypadkiem. Spodobał mi się sposób w jaki prezentuje różne techniki składania poszetki. Swoją drogę ciekawa postać z tego Kamala. Z pochodzenia Marokańczyk. Mówi o sobie, że jest obywatelem świata, blogerem, modelem oraz coachem randkowym (ang. a dating coach). Więcej informacji o Kamalu i jego bogatej działalności, można znaleźć na stronie internetowej.

Powodzenia!

Paweł

Źródło zdjęć: oh-my-couture.com; Glamorous Pochette.com

0 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*