Poszetka na ślub dla Pana Młodego

Jaka powinna być poszetka na ślub?

Jaka powinna być poszetka na ślub? Pytasz sprzedawcę podczas wizyty w sklepie z garniturami ślubnymi. Sprzedawca uśmiecha się czarująco i wyjmuje zza lady gotowy zestaw ślubny. Zestaw składa się poszetki i krawata wykonanych z tego samego materiału. Jedyne co możesz zrobić w takiej sytuacji to po prostu wyjść z tego sklepu 🙂 .
Niestety sprzedawcy często kuszą Państwa Młodych gotowymi zestawami ślubnymi. Takiemu zestawowi mówimy zdecydowane „nie”. W takim razie, jaka powinna być poszetka na ślub dla Pana Młodego?

Jaki kolor poszetki wybrać na ślub?

Poszetka na ślub powinna być śnieżnobiała lniana lub bawełniana. Alternatywą jest również jedwabna. Jednak zrezygnujmy zbyt błyszczącego jedwabiu. Najlepiej, aby był to jedwab matowy. Oczywiście wybieramy poszetki wyłącznie obszyte ręcznie.

Jak złożyć poszetkę na ślub?

Najlepiej złożyć poszetkę w klasyczny sposób czyli w prostokąt, tak aby chusteczka wystawała z kieszonki garnituru ok 1 -2 cm.  Takie ułożenie gwarantuje, że poszetka będzie wyglądać niezmiernie elegancko i będzie delikatnym dopełnieniem całego stroju.

Poniżej filmik jak szybko i dobrze złożyć poszetkę w prostokąt (wersja po angielska).

Jaki zestaw wybrać na ślub?

Poniżej przedstawiam propozycję zestawu ślubnego dla eleganckiego Pana Młodego. Stawiam na klasykę i prostotę, gdyż własny ślub to nie najlepsza okazja na ekstrawagancję. To pozostawiam zaproszonym gościom, ale oczywiście w ramach rozsądku.

W zestawie nie ma kamizelki, bo osobiście nie przepadam za nią. Jednak to kwestia gustu. Założenie kamizelki z pewnością podniesienie formalność całego stroju.

Powodzenia

Paweł

2 komentarze

  1. Piotrek 11 kwietnia 2017 Odpowiedz

    Cześć,
    Mam być może głupie pytanie. Dlaczego odradzasz zakładanie brązowych butów do garnituru granatowego?
    Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*