Pleciony pasek męski – czy już go masz?

Pasek męski nie tylko pełni rolę potrzymującą spodnie, również świetnie sprawdza się jako ciekawy dodatek garderoby męskiej.  Jeśli będzie to tradycyjny, skórzany pasek, to będzie po prostu pełnił swoją podstawową funkcję. Jeśli będzie w jakimś wzorze lub nietypowym kolorze, wówczas cała stylizacja nabierze innego, ciekawszego charakteru. Jeśli poszukujesz kolorowych pasków to najlepiej wybrać paski plecione. To właśnie plecione paski mają swój wielki powrót w modzie męskiej. Nic dziwnego, że wielu mężczyzn z przyjemnością zamieniło swoje tradycyjne szaro-bure paski na paski plecione (ja również zaliczam się do tego grona).

Co różni plecione paski od tradycyjnych skórzanych?

Plecione paski posiadają lżejszą strukturę niż tradycyjne paski. Dzięki temu dodają lekkości męskiej stylizacji. Plecione paski mają tą przewagę nad skórzanymi, że są dostępne w wielu kolorach i wzorach. Często są to oryginalne, żywe kolory, których nie spotkasz w kolekcjach pasków skórzanych. Pleciony pasek nie tylko podtrzymuje spodnie, ale dodaje nieco życia całej stylizacji.

Paski plecione są elastyczne. Co to oznacza? Zjesz  obfity obiad i chcesz osiąść, wówczas pasek pleciony rozciągnie się, a Ty nie będziesz czuł dyskomfortu. Niektóre plecione paski rozciągają się nawet do 25 % swojej oryginalnej długości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze paska plecionego?

Na rynku jest mnóstwo plecionych pasków. Jest w czym wybierać. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby pasek długo nam służył, warto zainwestować w produkt dobrej jakości i znanej marki. Daje to gwarancję, że pasek będzie nam służył znacznie dłużej niż tylko jeden sezon.

Według mnie opinie innych użytkowników są bardzo ważne. To inni klienci, a nie dział marketingu firmy 😉 powiedzą jak się nosi pasek, jakie ma zalety i wady.

Nie ma co się oszukiwać, cena odgrywa dużą rolę. Przy zbyt niskiej cenie za taki produkt od razu powinno zapalić się ostrzegawcze światełko. Za niewielkie pieniądze kupuje się produkt marnej jakości, który nie posłuży nam długo.

W przypadku pasków plecionych warto zwrócić uwagę, czy bolec nie pozostawia dziur. Czy producent paska w ogóle coś mówi na ten temat, a może niepokojąco milczy? Splot paska powinnien być tak wykonany, aby po każdym użyciu bolec nie pozostawiał w nim dziur.

Pleciony pasek – do jakich strojów pasuje?

Można spotkać się z opinią, że paski plecione pasują wyłącznie do strojów letnich. Nie do końca się z tym zgodzę. Pasek pleciony można nosić przez cały rok.  Świetnie będzie pasować zarówno do jeansów noszonych zimą, jak i chinosów zakładanych chętnie przez mężczyzn w okresie wiosenno-letnim.

 

Źródło zdjęć: dmarge.com, dappered.com, stylenote5.blogspot.com, beltology.com

0 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*