Mr Vintage – znany bloger spotyka się z czytelnikami w Krakowie

23 stycznia, w księgarni Matras na Rynku 23 w Krakowie odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Kędziorom, popularnie zwanym ,,Mr Vintage” – autorem popularnego bloga o modzie męskiej oraz ostatnio wydanego poradnika “Rzeczowo o modzie męskiej”.

Również wybraliśmy się na to spotkanie. Podczas półtoragodzinnego spotkania Mr Vintage przekonywał słuchaczy, że warto inwestować w swój ubiór a moda to nie tylko zajęcie dla kobiet.  Nie trzeba podejmować od razu radykalnych kroków i wymieniać zawartość całej szafy. Powoli, systematycznie można kompletować męską szafę, kierując się kilkoma prostymi zasadami:

Klasyka

Warto oprzeć męski styl na klasyce czyli na takich ubraniach, które były modne nawet 30 lat temu, są modne i będą modne za kolejne 30 lat. Klasyka w modzie męskiej jest ponadczasowa i powinna być podstawą męskiej garderoby.

 

Rozmiar

Należy unikać ubrań w za dużych rozmiarach, gdyż tylko dobrze dopasowane ubrania (szczególnie garnitury) podkreślą klasę i styl.

Dodatki

Warto żonglować dodatkami, gdyż z jednej strony mogą być kropką nad i ubioru, a z drugiej idealnym uzupełnieniem męskiego ubioru. Paski, skarpety, krawaty, zegarki, czy też poszetki wpływają na wizerunek tak samo jak ubranie.

Jakość

Lepiej unikać jednosezonowych ubrań kiepskiej jakości, a zainwestować w ubrania wykonane z materiałów dobrej jakości. Takie ubrania będę służyły latami.

Kolory

Warto pokusić się i poeksperymentowanie z kolorami. Jeśli ktoś obawia się zbytniej ekstrawagancji, może po prostu dodać kolorowe dodatki do swojego ubioru.

Wrażenia po spotkaniu

Spotkanie bardzo nam się podobało. Było rzeczowo i konkretnie o modzie męskiej. Sama książka jest trafem w dziesiątkę, bo tak dobrze napisanego poradnika brakowało na rynku.

Mr Vintage – jeszcze raz gratuluję.

Zapraszam również do śledzenia bloga Mr Vintage, który przedstawia tematykę mody męskiej w ciekawy i przystępny sposób.

Ewa
Blog modowy Style To Go

0 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*