Męskie blogi modowe – Najlepszy post w lipcu 2016

Czy nie odnosisz wrażenia, że w ostatnich czasie jest wysyp męskich blogów modowych? Obok tych szanowanych i poczytnych (Mr Vintage, Szarmant), pojawia się niestety sporo miernoty. Ich autorzy tworzą dużo treści niestety nie zawsze wartościowej. Natomiast my tracimy czas, aby przez tą treść przejść. Takie teksty to totalny zapychasz dziur niewart naszego cennego czasu.

Nie cierpię marnować czasu. Pewnie ty też nie, a każda godzina jest dla Ciebie niesamowicie cenna. W związku z tym rozpoczynam cykl comiesięcznych przeglądów męskich blogów modowych.  Po co to będę robić?

  • Chcę ułatwić Ci życie. Dzięki czemu zaoszczędzisz czas.
  • Chcę wyłuskać dla Ciebie najbardziej wartościową i przydaną treść pojawiającą się w męskiej blogosferze.

 Męskie blogi modowe – Przegląd Lipiec 2016

W lipcu powiało wakacyjną nudą

W czerwcu większość blogów zajęła się tematem Pitti Uomo – najbardziej prestiżowych targów mody męskiej we Włoszech. Większość blogerów obszernie opisyła własne stylizację i obecność na tym wydarzeniu. Dla przeciętnego Polaka był to temat trochę oderwany od rzeczywistości, aby nie powiedzieć nudny.

W lipcu na blogach powiało jeszcze większą nudą. Pewnie to za sprawą lata i panującej wakacyjnej atmosfery. Niewiele się działo. A jak już działo, to dominowały wpisy poradnikowe skupiające się na letniej garderobie dla mężczyzn. Trzy wpisy zasługują na Waszą uwagę.

Odryj szarości w letniej garderobie

Kolor szary dominuje w dwóch lipcowych wpisach, u Outdersena i Mateusza Szczepańskiego. Nasi rodzinni blogerzy przekonują nas, że ubierając się w szarości również można wybić się z tłumu. Szary nie jest wcale nudny jakby się mogło wydawać. Różnica między wpisami obydwu panów jest taka, że Mateusz skupił się na szarości w stroju formalnym. Natomiast Outdersen prezentuje szarość w mniej formalnym wydaniu.

 

Nie ma jak stary, dobry Mr Vintage

Moim zdaniem najciekawszy post w lipcu 2016 pod względem doboru tematu to wpis autorstwa Mr Vintage. Tematem wpisu jest ubiór Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, a raczej jego nieodpowiedni strój. Niestety samo posiadanie garnituru to za mało by stać się eleganckim mężczyzną, bo żaden inny strój nie obnaża prostych błędów tak jak garnitur. Bardzo ciekawy artykuł o tym, jak pan minister notorycznie łamie zasady protokołu dyplomatycznego. Czy to już szczyt tandety i profanacja prodokołu dyplomatycznego? 😉 Polecam wpis Mr Vintage o tym, że sam garnitur nie gwarantuje elegancji.

Męskie blogi modowe to świetne źródło wiedzy i inspiracji. Jak pokazał lipiec na blogach też może powiać nuda. A blogerzy tak jak normalni ludzie potrzebują odpoczynku.

Udanej lektury
Ewa

Fot. Podlinski.net; szarmant.pl; casualism.pl; mrvintage.pl

0 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*