Mateusz Szczepański – Instaboy magazynu Glamour!

Może Ty czytasz magazyn Glamour, bo przyznam, że ja go nigdy nie kupowałam. Do czasu. Niedawno znajoma dała mi znać, że w wydaniu sierpniowym Glamour jest coś, co mnie zainteresuje i że koniecznie muszę go mieć. Znajomej wierzę, bo porządna kobieta, więc poszłam za jej radą i przy najbliższej okazji kupiłam Glamour.

Co się tak emocjonujesz, kobieto?

Przejrzałam strona po stronie i kurcze nic. W końcu jest. Na ostatniej stronie jest wywiad z Mateuszem – blogerem, z którym współpracujemy od lat. Mateusz Szczepański wielokrotnie pojawiał się w naszym lookbooku. Od zawsze dopingujemy Mateuszowi, który ma jasno sprecyzowany cel – zostać zauważonym w świecie mody. Niejeden mógłby sobie pomyśleć „ostatnia strona – najgorsza z możliwych. Tam już nikt nie dociera”. To nie ma znaczenia. Ważne jest, że jest wywiad z Mateuszem. Swoją drogą jak na Glamour bardzo udany. Co więcej, Glamour określił Mateusza – modnym ostatnio terminem – instaboy’a.

Kto to jest właściwie Instaboy?

Pokuszę się o własną definicję pojęcia instaboy, które pojawiło się wraz z boomem na Instagram. Instaboy to mężczyzna, który jest bardzo aktywny na Instagramie. Wrzuca tam swoje zdjęcia/selfies, jak równiez inspirujące cytaty. Wszystko to, aby się pokazać, a przede wszystkim zaistnieć, gdyż instaboy często aspiruje do gwiazdy Instagrama i chce podbić świat mody.

Facebook czy Instagram? Gdzie go kochają bardziej?

Definicja pojęcia instaboy dokładnie oddaje to, co robi Mateusz i jak działa w mediach społecznościowych. Mateusz działa aktywnie na Facebooku oraz Intagramie zdobywając tam swoją popularność. Dla porównania, na Facebooku posiada tylko 1000 like’ów (stan na sierpień 2016), a na Instragramie już ponad 22 tysiące followersów (osób śledzących jego posty/zdjęcia).  Czy te liczby nie mówią same za siebie? Widać, że Mateusz na Instagrami czuje się jak ryba w wodzie. Zdjęcia, jakie wrzuca, bardzo podobają się użytkownikom Instagrama.  Zresztą sami zobaczcie jego profil. Jak wiadomo, obecnie nie ilość like’ów na Facebooku tylko na Instagramie jest wyznacznikiem popularności.

Quo vadis, Mateuszu?

Mateusz od lat interesuje się modą męską. Jak sam mówi o sobie, lubi bawić się modą, szczególnie inspiruje go szyk i niebanalność mediolańskiej ulicy. Mateusz przez jakiś czas pracował w jednej z popularnych sieciówek branży odzieżowej. Porzucił jednak pracę w korporacji, aby zająć się na poważnie modą. Jeszcze podczas pracy w korporacji, rozpoczął prowadzenie własnego bloga modowego 9 na Marszałkowskiej o modzie męskiej i męskim stylu. Niektórzy mogliby Mateuszowi zarzucić, że zdobywa popularność, gdyż dobrze wygląda i ma czarujący, młodzieńczy uśmiech. Nie do końca zgodzę się z tym. Mateusz ma wyczucie smaku. Świetnie kompletuje i tworzy styzalicje, co pokazuje na swoim blogu. Styl Mateusza nie jest ani krzykliwy ani nudny. Większość z mężczyzn z  powodzeniem może uznać go za swój. Czy Ty również zaliczasz się tego grona?
Śledź Mateusza na Instagramie.
Znajdź Mateusza na Facebooku.

0 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*