Kolor przewodni na ślubie. 4 Popularne kolory.

Sezon ślubny zbliża się wielkimi krokami. A co za tym idzie rozpoczyna się szał przygotowań. Młode pary poświęcają mnóstwo czasu i energii na znalezienie odpowiedniego miejsca na wesele oraz wybór odpowiednich strojów. Na samym początku przygotowań, warto wybrać jeden kolor lub kombinacje kolorów, która będzie motywem przewodnim na ślubie. Wybór koloru bukietu, koloru krawata czy też koloru elementów dekoracyjnych będzie mieć wspólny mianownik. Będzie to kolor przewodni na ślubie. Zobaczcie kolorystyczne zestawienia ślubne, które dla Was przygotowałam. Mam nadzieję, że Was zainspirują.

Granat i biel – elegancja i klasyka

Zacznę od tradycyjnych kolorów ślubnych: granatu i bieli. Obydwa kolory są niezwykle eleganckie. Świetnie ze sobą współgrają. Idealne dla par, które cenią sobie porządek i tradycyjne podejście do ślubu (szczególnie kolorystyki ślubnej). Panna młoda w koronkowej bieli będzie emanować romantyzmem. Pan młody w tradycyjnym granatowym garniturze oraz stalowym krawacie będzie wyglądał dostojnie i z klasą.

Żółty – słonecznie i pogodnie

Kolor żółty to kolor radości i  świeżości. Kojarzy się ze słońcem, a co za tym idzie piękną pogodą. Jeśli planujesz ślub czy też przyjęcie weselne na świeżym powietrzu, wybór żółtego na kolor przewodni będzie strzałem w dziesiątkę. Właściwie nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o wybór dodatków w kolorze żółtym. Dekoracja może mieć żółty akcent kolorystyczny (np.  chusteczki na stole). Bukiet panny młodej może być wykonany ze słoneczników lub żółtych róż. Natomiast pan młody, jeśli lubi bawić się modą, może zdecydować się na oryginalną muchę w fantazyjne kolory. Jeśli nie mucha, to może żółte skarpetki? 😉

Róż nie tylko dla panny młodej

Decyzja o kolorze musi być dobrze przemyślana.  Powinien być to kolor, do którego w miarę łatwo będzie dobrać pozostałe elementy, takie jak dekorację czy też dodatki ślubne. W przypadku wyboru różu na kolor przewodni na ślubie, nie powinno być z tym większego problemu.
Ważne jest również to, aby był to kolor, który nie tylko podoba się pannie młodej. Pan młody również powinnien postawić na jakiś akcept różowy w swoim stroju. Jeśli pan młody lubi eskperymentować z modą, to gratulacje dla panny młodej. Trafiła na świetną partię – mężczyznę, który wychodzi poza kanony tradycyjnej, męskiej mody ślubnej i na własny ślub decyduje się na różowy krawat.

Czerwień ognista, czerwień bordowa lub malinowa

Kolor czerwony to kolor miłości, pasji i pragnień. To jeden z tych kolorów, który pozostaje w czołówce kolorów przewodnich od wielu lat. Można postawić na czerwone dodatki na ślubie na przykład czerwone róże w bukiecie panny młodej czy też delikatnie wpięty we włosy czerwony kwiat. W przypadku pana młodego można wybrać muchę w szkocką kratkę lub spinki. Odważne panny zapewne zdecydują się na suknie ślubną w kolorze czerwonym. Do czerwonych sukien nie polecam czerwonego bukietu. Kolorystycznie wszystko się zleje i da efekt odwrotny od zamierzonego.

Po więcej inspiracji zapraszam na stronę Pinterest. Tam można znaleźć mnóstwo pomysłów na kolor przewodni na ślubie.

Ewa

źródło zdjęć: www.styletogo.pl, pinterest.com

0 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*