4 zasady jak dobrać skarpety do garnituru

Ślub, egzamin, przyjęcie rodzinne. Co zakładasz na siebie na tego typu „imprezy”? Oczywiście garnitur. Diabeł tkwi w szczegółach i trzeba pamiętać o przemyślanym doborze dodatków takich jak krawat czy poszetka.

A czy skarpety to też dodatek? Pewnie! Warto poświęcić chwilę również temu elementowi garderoby. Jeśli o niego nie zadbasz, to duże prawdopodobieństwo, że będziesz wyglądał „jak wieś tańczy i śpiewa” 😉 Tego oczywiście chcesz uniknąć, no nie? 😉

Poniżej 4 proste zasady, jak dobrać skarpety do garnituru.

Jak dobrać skarpety do garnituru? Podpowiadamy.

Zasada #1 – Dobierz skarpety do koloru spodni

Pierwsza zasada jest bardzo klasyczna. Mówi o tym, że skarpety dobieramy do koloru spodni. Kolor skarpet powinien być taki sam lub nieco ciemniejszy od koloru spodni.

Dla kogo to rozwiązanie

Jest to rozwiązanie idealne do mężczyzn o niskim wzroście, ponieważ wydłuża optycznie nogi.

Reguła również sprawdzi się, jeśli mężczyzna nie lubi wyróżniać się z tłumie. Nie lubi nosić krzykliwych, kontrastujących elementów garderoby.

Propozycje skarpet

Skarpety gładkie w ciemno granatowym, grafitowym, szarym lub czarnym kolorze. W takich odcieniach najczęściej mężczyźni noszą garnitury.

Pamiętaj

Unikaj skarpet do garnituru z krzykliwym logo, które wystaje spod nogawki. Takie skarpety są dobre do biegania lub na siłownie.

Zasada #2 – Dobierz skarpety do koloru obuwia

Druga zasada mówi, że kolor skarpet powinien nawiązywać do koloru obuwia. Skarpety powinny być tak ciemne jak buty lub zbliżone do ich koloru. Należy pamiętać, że kolor skarpetek nie powinien być jednocześnie zbyt kontrastowy w stosunku do koloru spodni.

Dla kogo to rozwiązanie

Jest to zasada idealna dla mężczyzn, którzy lubią umiar w ubiorze i daleko im od noszenia ekscentrycznych dodatków. 

Propozycje skarpet

Skarpety w kolorze czarnym lub brązowym, gdyż w takich kolorach najczęściej nosimy buty do garnituru.

Pamiętaj

Nie zakładaj grubych skarpet do garnituru. Będziesz wyglądał idiotycznie. Do garnituru wybierz nieco cieńsze skarpety – skarpety wizytowe.

Zasada #3 – Dobierz skarpety do jednego z elementów ubioru

Trzecia zasada mówi o tym, aby skarpety dobierać pod kolor jednego z elementów stroju. Skarpety mogą być dobrane pod kolor koszuli, krawata, muchy, poszetki a nawet paska do spodni.

Dla kogo to rozwiązanie

To rozwiązanie sprawdzi się do strojów formalnych (garnituru) lub nieco mniej formalnych (styl smart casual, gdy zakładasz np. marynarkę do spodni jeansowych).

Propozycje skarpetek

Gładkie skarpety w ciekawych kolorach (np. niebieskie), skarpety w paski, skarpety w romby, skarpety w grochy.

Pamiętaj

Niestety można dobrać skarpety pod kolor jednego z dodatków i tym samym nieco przedobrzyć z całością (czytaj: wyglądać jak klaun). Stosując tą zasadę trzeba pamiętać o umiarze. 

Dobranie poszetki pod kolor skarpet, powoduje, że górna część ubioru łączy się z dolną i tworzy jakby całość.

Stosuj tą zasadę, gdy masz wyczucie stylu (lub ma go twoja partnerka), a na pewno stworzysz fajną całość. 

Zasada #4 – Skarpety nie pasują do niczego 🙂

Czwarta zasada mówi o tym, że skarpetki nie musza do niczego pasować 🙂 . Nie współgrają z żadnym elementem garderoby. Są jakby totalnie oderwane od całości.

Dla kogo to rozwiązanie

Dla tych mężczyzn, którzy nie lubią iść z tłumem. Chcą się wyróżnić i zwrócić na siebie uwagę poprzez strój, jaki mają na sobie.

Propozycje skarpetek

Skarpety w paski, skarpety w romby, skarpety w grochy, skarpety w koty ;), skarpety w intensywnej kolorystyce. Generalnie nie ma żadnych ograniczeń.

Pamiętaj

Im bardziej wzorzyste i jaskrawe skarpety, tym mniej formalny strój.

Ostrożnie stosuj tą zasadę. Są sytuacje  w życiu, gdzie trzeba stosować umiar w ubiorze (egzamin, rozmowa o pracę). 

0 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*