Co dać Tacie na prezent? Podpowiedź dla Mam

CO DAĆ TACIE NA PREZENT?

Drogie Mamy. Ten tekst jest dla Was. Tytuł jest dość przewrotny, bo prezentem dla taty generalnie powinny zająć się dzieci.

Ale wiemy jak jest.

Jak nie wy, to kto kupi prezent tatusiom na dzień ojca, na urodziny czy pod choinkę? To mamy przeważnie biorą sprawy w swoje ręce (oprócz miliony innych spraw, które mają na głowie). Muszą pomyśleć o prezencie, znaleźć go, kupić i w końcu w jakiś sposób „przemycić” do domu niepostrzeżenie.

TATUSIOWE ŚWIĘTA

Zanim będzie o prezentach, mała ściąga o tym, kiedy świętują tatusiowie. Daty warto sobie wpisać do kalendarza. Można użyć kalendarza papierowego lub online. Dobrze sprawdza się wpisanie przypomnień w Google Calendar (opcja dla tych, co mają konto email na popularnym gmailu).

Dzień Mężczyzny – 10 marca
Dzień Ojca – 23 czerwca
Dzień Chłopaka – 30 września
Święta Boże Narodzenia – 24 grudnia
Urodziny Taty
Imieniny Taty

Nie macie wrażenia, że jest tego zdecydowanie za dużo? Lista pomysłów co dać tacie na prezent szybko się wyczerpuje.

BO TATA JUŻ WSZYSTKO MA

Można kupić tacie kolejną rzecz, ale czy będzie ona potrzebna? Kolejny grat w domu. Kolejny walający się przedmiot.

W dobie konsumpcjonizmu mężczyźni mają wszystko. A jak nie mają, to spokojnie mogą sobie kupić, jeśli mają takie „chciejstwo”. Żaden problem.

Problem dla nas mam jest taki, że tatusiowie mają już wszystko.

BO TATĘ CIĘŻKO ZADOWOLIĆ

Jest jeszcze coś czym można zaskoczyć Tatę?  Coś takiego co spowoduje wielkie WOW i wywoła niesamowity, szczery uśmiech zadowolenia na twarzy taty?

Ciężko zadowolić współczesnych tatusiów. Wybredne to bestie 😉 Kupisz mu bokserki. To nie pasuje kolor. Kupisz grę planszową. To nie taka, bo on woli strategiczne. Kupisz licznik rowerowy. To się okaże, że ma za mało funkcjonalności. I w ogóle to nie tej firmy, co kumple z pracy polecali.

Ehh…ciężko go zadowolić.

DOŚWIADCZENIA ZAMIAST RZECZY

W ostatnim czasie jest trend dawania doświadczeń zamiast rzeczy. Wiem. Brzmi dziwnie. W skrócie, chodzi o to, aby na przykład wspólnie spędzić z tatą czas zamiast kupować kolejny zestaw kosmetyków do golenia. Zwolennicy minimalizmy zachęcają do takiej postawy.

Polecam pomysły na rzeczy niematerialne od Kasi, autorki bloga Droga do Minimalizmu.

CO ZROBIĆ, GDY LUBISZ KUPOWAĆ RZECZY?

No właśnie. Drogie mamy, nie ukrywajmy tego. Każda z nas lubi wydać pieniądze. Kupić coś ładnego. Nie każdy jest chętny do zrezygnowania z tego na rzecz minimalizmu i odrzucenia konsumpcjonizmu.

Polecam kupić jakiś mały drobiazg. Naprawdę coś niewielkiego, co nie zagraci mieszkania.

Niesamowicie ważne, aby również zaangażować dziecko w przygotowanie prezentu dla taty. Może to być wspólne narysowanie taty. Obrazek można wstawić do ramki. Niech tata ma taką ramkę na biurku. A ja nie ma biurka, to niech sobie wrzuci na tapetę w telefonie 🙂

 


Zobacz również ten model muchy.


MOŻNA NAKRĘCIĆ FILMIK?

Taki filmik z życzeniami możesz wrzucić na Facebooka lub Instagrama. Zaskoczyć tatę i znajomych 🙂

Mój filmik nakręciłam, gdy rysowaliśmy twarz taty. Nakręcenie takiego filmiku jest banalnie proste. Wystarczy komórkę ustawić na statywie lub po prostu na krześle. Ja kręciłam z góry, to co było malowane na podłodze.

Namalowanie obrazka przez dziecko zajmie dłuższą chwilę, więc lepiej przyspieszyć filmik. Do tego używałam programu Movie Maker i opcji „szybkość”, który przyspieszyła malowanie rysunku 😉

Powodzenia 🙂

2 komentarze

  1. Ł. Bartosz 23 czerwca 2017 Odpowiedz

    My dzisiaj zabieramy mojego ojca na strzelnicę 🙂 Mam nadzieję, że mu się spodoba!

  2. Ewka 14 lipca 2017 Odpowiedz

    Dobrze przygotowany artykuł, dzięki.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*